• Coming 2 America

    ★★★

  • Squared Love

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★★

  • Bliss

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Desperados

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★★½

  • Code 8

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ad Astra

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Life Like

    ★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Plus One

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Aftermath

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • IO

  • Glass

    ★★½

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Saat des Terrors

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Replicas

  • Bohemian Rhapsody

  • How About Adolf?

    ★★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Outlaw King

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

  • The Last Sharknado: It's About Time

  • Alpha

  • Destination Wedding

  • Mia and the White Lion