Sort by
  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★½

  • A Thousand Lines

    ★½

  • Mittagsstunde

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Love Thing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • A Stasi Comedy

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Tales of Franz

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Contractor

    ★½

  • JGA

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

    ★★★½

  • Dog

    ★★½

  • Wagner, Putin's Shadow Army

    ★★★½

  • Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The 355

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Light Years

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • A Bay

    ★★★★

  • Stay Up

    ★★★½

  • Everyday Is Like Sunday

    ★★

  • Fati’s Choice

    ★★★

  • Kelasi

    ★★★

  • The Rhine Flows to the Mediterranean Sea

    ★★

  • Krai

    ★★★

  • The Ibiza Video: A Journalistic Crime Thriller

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Toubab

    ★★★

  • Chess Story

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Republic of Silence

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★