Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lava

Lava

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Soldaten

Soldaten

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Behind the Headlines

Behind the Headlines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Thousand Lines

A Thousand Lines

2022
×
★½
Edit this entry  
14
Untouchable

Untouchable

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ibiza Video: A Journalistic Crime Thriller

The Ibiza Video: A Journalistic Crime Thriller

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wagner, Putin's Shadow Army

Wagner, Putin's Shadow Army

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mittagsstunde

Mittagsstunde

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry