Sort by

Kaisersoze has logged 284 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night School

Night School

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elliot: The Littlest Reindeer

Elliot: The Littlest Reindeer

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gemini

Gemini

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Black '47

Black '47

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drug War

Drug War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death House

Death House

2017
×
Read the review Edit this entry