RSS feed for Kaith Karishma

Kaith Karishma has watched 12 films released in the 1990s.

  • Fight Club

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★★★

  • The Tango Lesson

    ★★★½

  • Emma

    ★★½

  • The Birdcage

    ★★★

  • Safe

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★½

  • Malcolm X

    ★★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • My Own Private Idaho

    ★★★½

  • Paris Is Burning

    ★★★★½