RSS feed for Kaith Karishma

Kaith Karishma has watched 39 romance films.

  • The Half of It

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Tall Girl

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Someone Great

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Badrinath Ki Dulhania

    ★★½

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Dear Zindagi

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Haider

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★

  • Burlesque

    ★★★

  • Remember Me

    ★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • The Duchess

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★

  • Big Eden

    ★★★½

  • The Tango Lesson

    ★★★½

  • Emma

    ★★½

  • The Purple Rose of Cairo

  • Singin' in the Rain

    ★★★★

  • María Candelaria

    ★★★