Kaitlyn has logged 259 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder

Wonder

2017
×
Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
30
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
27
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
Edit this entry  
26
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
01
Kedi

Kedi

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
Edit this entry  
20
The Private Lives of Pippa Lee

The Private Lives of Pippa Lee

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
Edit this entry  
10
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
How to Make an American Quilt

How to Make an American Quilt

1995
×
Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
25
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry