Kaitlyn has logged 18 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
Edit this entry  
25
Cracks

Cracks

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
Read the review Edit this entry  
10
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
Edit this entry  
08
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maudie

Maudie

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Read the review Edit this entry