Kaitlyn has logged 254 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Orlando

Orlando

1992
×
Edit this entry  
22
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Melissa P.

Melissa P.

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teknolust

Teknolust

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Conceiving Ada

Conceiving Ada

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
Edit this entry  
27
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El sur

El sur

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Tenebre

Tenebre

1982
×
Edit this entry  
04
Inferno

Inferno

1980
×
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Colette

Colette

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phenomena

Phenomena

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carmen and Lola

Carmen and Lola

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry