Kaitlyn has logged 26 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prodigals

Prodigals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Sunday's Illness

Sunday's Illness

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Edit this entry  
15
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
May

May

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
A Woman's Face

A Woman's Face

1938
×
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Flower

Flower

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
06
Kid-Thing

Kid-Thing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cracks

Cracks

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crucible

The Crucible

1996
×
Edit this entry