kaiya has logged 262 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
½
Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Girl Spy Before Vicksburg

The Girl Spy Before Vicksburg

1910
×
Edit this entry  
06
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Brothers

Brothers

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry