kaiya has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★
Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ojuju

Ojuju

2014
×
★½
Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shoes

Shoes

1916
×
★★
Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Edit this entry