RSS feed for Karan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
2 States

2 States

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Mr. India

Mr. India

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Badrinath Ki Dulhania

Badrinath Ki Dulhania

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Newton

Newton

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry