Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Kaamelott - The First Chapter

Kaamelott - The First Chapter

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
20
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Edit this entry  
16
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Back to Visegrad

Back to Visegrad

2020
×
Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read prior review Edit this entry  
30
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
17
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
28
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read prior review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Solo

Free Solo

2018
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
Edit this entry