• House of Gucci

    ★★

  • Black and Missing

  • Eternals

    ★★½

  • Four Hours at the Capitol

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Antlers

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • 9/11: One Day in America

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Eyes on the Prize: Hallowed Ground

    ★★½

  • Untold: Deal with the Devil

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Betrayal at Attica

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Uprising

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • Till Death

    ★★

  • Who Are You, Charlie Brown?

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★

  • A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Fire in My Belly

  • F9

    ★★★

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Crime of the Century

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Star Wars Biomes

  • Justice Society: World War II

  • DC Showcase: Kamandi: The Last Boy on Earth!

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★