• Norm Macdonald: Nothing Special

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • The Super Bob Einstein Movie

  • The Matrix Resurrections

  • Being the Ricardos

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Cry Macho

  • Dune

  • The French Dispatch

  • The Velvet Underground

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Wonder Woman 1984

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Fatman

  • On the Rocks

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

  • The Stranger

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • The Go-Go's

  • Boys State

  • Like a Boss

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Little Women

  • 1917

  • Last Christmas

  • Mister America

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • The Lion King

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

  • Missing Link

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Gift: The Journey of Johnny Cash

  • Serenity

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★

  • Fyre

  • Vice

  • The Mule

  • Stan & Ollie

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

  • High Life

  • The Predator

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • Free Solo

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born