Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Family Plot

Family Plot

1976
×
Read the review Edit this entry  
31
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Edit this entry  
31
Hearts of the West

Hearts of the West

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
13
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
Read the review Edit this entry  
14
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Boys State

Boys State

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Fatman

Fatman

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Border Radio

Border Radio

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to School

Back to School

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Animal House

Animal House

1978
×
Read the review Edit this entry  
19
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
Read the review Edit this entry  
19
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Laura

Laura

1944
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
Read the review Edit this entry  
19
The Third Man

The Third Man

1949
×
Read the review Edit this entry  
19
The African Queen

The African Queen

1951
×
Read the review Edit this entry  
19
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
Read the review Edit this entry  
19
The Babe Ruth Story

The Babe Ruth Story

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
Read the review Edit this entry  
19
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Daddy and Them

Daddy and Them

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry