Sort by

kaleigh has logged 22 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Other People

Other People

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Harvest of Empire

Harvest of Empire

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pervert Park

Pervert Park

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
How to Let Go of the World and Love All the Things Climate Can't Change

How to Let Go of the World and Love All the Things Climate Can't Change

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Blackboard Jungle

Blackboard Jungle

1955
×
★★
Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★½
Edit this entry  
04
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Birds

The Birds

1963
×
★½
Edit this entry  
02
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry