• Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Boogie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★