Sort by

KaleisaWaffle has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen USA: A 50 State Road Trip

Citizen USA: A 50 State Road Trip

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Woman

American Woman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
MOONCHILD EXPERIENCE

MOONCHILD EXPERIENCE

×
★★★½
Read the review Edit this entry