• Breathe

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Honk For Jesus. Save Your Soul

    ★★★★

  • Hallelujah

  • Chilly and Milly

  • Descendant

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★★½

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★★

  • F^¢k ’€m R!ght B@¢k

  • Deerwoods Deathtrap

  • Daddy's Girl

  • Chaperone

  • Champ

  • Goodbye Jerome!

  • Scream

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Patrick

    ★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Elite Short Stories: Samuel Omar

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Appendage

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

  • Kate

    ★½

  • Egúngún (Masquerade)

  • Saloum

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Chair

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Displaced

  • Pig

    ★★★★

  • Naomi Osaka

  • Belle

    ★★★★★