• Obi-Wan Kenobi

  • The Northman

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Moonfall

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • Hawkeye

  • Finch

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mass

  • In the Earth

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½