RSS feed for Ankit

Ankit has watched 893 films released in the 2010s.

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Battle at Big Rock

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Family Romance, LLC

  • Les Misérables

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • The Silence

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Adopt a Highway

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Synonyms

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Wounds

    ★★★

  • The Report

  • The Lodge

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★