Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Notorious

Notorious

1946
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Mass

Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Finch

Finch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Yards

The Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry