Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Stand Up

Stand Up

2020
×
Edit this entry  
22
A horse looked at the sky with hope of escape

A horse looked at the sky with hope of escape

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
After the Night with Valerie

After the Night with Valerie

×
★★★★★
Edit this entry  
03
Basurero

Basurero

2019
×
Edit this entry  
03
Debt

Debt

2019
×
Edit this entry  
01
Pinki

Pinki

2019
×
Edit this entry  
01
The Candidate

The Candidate

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Birdie

Birdie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bygone

Bygone

2020
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★
Edit this entry  
18
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Return of Ringo

The Return of Ringo

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
Where Blood Lies

Where Blood Lies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
10
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Slaughterbots

Slaughterbots

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Lost Patrol

Star Wars: The Lost Patrol

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Old Republic: Rescue Mission

The Old Republic: Rescue Mission

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry