kallie has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War Horse

War Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry