Sort by

Kalana has logged 48 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Riceboy Sleeps

Riceboy Sleeps

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Man

A Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Tótem

Tótem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry