Kamran has logged 48 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Happened in the Year of the Dragon

What Happened in the Year of the Dragon

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Youth

Youth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost and Beautiful

Lost and Beautiful

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love and...

Love and...

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Slow Ahead

Dead Slow Ahead

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
O, Brazen Age

O, Brazen Age

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Without Distance

Night Without Distance

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Matter of Interpretation

A Matter of Interpretation

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Topophilia

Topophilia

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beeba Boys

Beeba Boys

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dinner

The Dinner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Golden Kingdom

Golden Kingdom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Club

The Club

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ninth Floor

Ninth Floor

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Veil

Veil

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Master Blaster

Master Blaster

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paradise

Paradise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Floor Below

One Floor Below

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elegy of a Voyage

Elegy of a Voyage

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bells of St. Mary's

The Bells of St. Mary's

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elegy of a Voyage

Elegy of a Voyage

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Friend Victoria

My Friend Victoria

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paco de Lucía: la búsqueda

Paco de Lucía: la búsqueda

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
ARI: My Life with a King

ARI: My Life with a King

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monty Python: The Meaning of Live

Monty Python: The Meaning of Live

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ville-Marie

Ville-Marie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chante ton bac d'abord

Chante ton bac d'abord

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Tale of Three Cities

A Tale of Three Cities

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frank and the Wondercat

Frank and the Wondercat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
From Scotland with Love

From Scotland with Love

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
In Transit

In Transit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
100 Yen Love

100 Yen Love

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blanka

Blanka

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby Bump

Baby Bump

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry