Kamal Salehzadeh

Kamal Salehzadeh

هر روز صبح، وقتی که بیدار می شدم به خودم می گفتم: «چیزی به نام سینما وجود ندارد». رنوار

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Dough and Dynamite

  Dough and Dynamite

  با اینکه مرگ دیگری را از نزدیک بسیار تجربه کرده ام ولی نزدیک شدن به مرگ‌ خود را هیچوقت مثل چند روز پیش تجربه نکرده بودم. وقتی که آب رودخانه بی رحمانه برم داشت ‌و با خود برد؛ غرق شدن و تا آستانه مرگ رفتن. یادم نیست دقیقا که چه جور بیرون آورده شدم ولی بعد متوجه شدم که سه نفر بیرونم کشیده اند. بعد از آن غرق ‌و آن نجات طبعا باید سراغ برگمن و‌ مالیک ‌و فیلمسازانی از…

 • Scenes of Ostend

  Scenes of Ostend

  ★★★★★

  زاویه ی دوربین چه ها که نمی کند!

Popular reviews

More
 • Room 237

  Room 237

  "اگرچه در طلبت هم عنان باد شمالم / به گرد سرو خرامان قامتت نرسیدم" این شعر حافظ دقیق ترین توصیف نسبت میان مخاطب و سینماست. هر چه تند می دوی سینما دورتر می دود. پایدارترین احساس من در مواجهه با هر فیلمی همیشه حس عقب ماندن و نفهمی ست. "درخشش" را شش هفت بار دیده ام و با تحلیلی که این مستند از نشانه های آن می دهد -که تازه همه نشانه های آن نیست- یک صدم فیلم را هم نگرفته بودم. و باور کن مقصر سرو خرامان قامت سینماست، نه من.

 • Portrait of a Lady on Fire

  Portrait of a Lady on Fire

  ★★★½

  چند فیلم خوب عاشقانه ای که اخیرا دیده ام داستانشان همه در سال های دور می گذرد. نمی دانم عشق به این شکل جدی واقعا ناممکن شده است یا فیلمسازهای امروزی چنین حسی دارند و فکر می کنند که باید داستانشان را به دهه ها و سده های قبل تر تبعید کنند تا بشود باورش کرد. واقعا نمی دانم این نفس های از ته وجود، این شکل لرزیدن دست ها، این بوسه ها که بر همه فضای اطرافشان سایه می اندازد، این اندازه رها شدن و نفوذ در دیگری، خلاصه این اندازه "جدیت" در یک رابطه عاشقانه امروزی ممکن است یا نه!