Sort by

Kambole has logged 55 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Office

Office

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disco

Disco

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Edit this entry