• Automaton

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • A Vida Depois do Tombo

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • News of the World

  • Burrow

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Two Distant Strangers

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • Host

  • The Speed Cubers

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Rental

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • Out

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • The Hater

  • The Way Back

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

  • Colette

  • Emma.

  • The Call of the Wild

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★