• Scream

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Animatrix

    ★★★★

  • Amarcord

    ★★★½

  • The Wasteland

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Given Word

    ★★★★★