• I Was at Home, But...

    ★★★★

  • Farewell to the Night

    ★★★

  • Armed Lullaby

  • A Dog Barking at the Moon

    ★★★★

  • Brief Story from the Green Planet

  • Ghost Town Anthology

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★★

  • The Breath

    ★★★★

  • Flesh Out

    ★★★½

  • Dafne

    ★★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★½

  • Mr. Jones

    ★★★

  • Hellhole

    ★★★★½

  • Egg

    ★★★★

  • Shakti

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • A Dog Called Money

  • 37 Seconds

    ★★★★½

  • Olanda

  • System Crasher

  • Western Arabs

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Family Members

    ★★★★½

  • Greta

  • Flatland

    ★★½

  • Riviera

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Silence of the Sirens

  • Paradise Hills

  • Cold Case Hammarskjöld

  • Monos

    ★★★½

  • The Farewell

  • Hands and Wings

  • Divine Love

  • So They Say

  • By the Grace of God

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Black Hat

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Soleils bruns

  • Instant Family

    ★★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Tenderness

  • The Shadow Play

    ★★★★

  • Guillermo on the Roof

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★★

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★★½

  • Nefta Football Club

  • Blue Lips

  • Because You’re Mine

  • How I Got to the Moon by Subway

  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

  • Womit haben wir das verdient?

    ½

  • A Sister

  • Renovation

  • 25 kmh

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ½

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • The Chambermaid

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Brotherhood

  • The Realm

    ★★★½

  • Jessica Forever

    ★★★★★

  • Blue