• Anthem

    ★★★★★

  • Hanau: Germany in Winter

    ½

  • Voguing with Beethoven

    ½

  • Patti Cake$

    ★★½

  • The Devil

    ½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★½

  • Pas de ciel

    ★★★★★

  • My Own Landscapes

    ★★★★★

  • Crash

    ½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★★

  • FearDotCom

    ★★

  • Citizenfour

    ★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Patlabor 2: The Movie

    ★★★★★

  • White Hunters

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★★

  • Chocolate Babies

    ★★★★★