Quebec has logged 264 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twenty

Twenty

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zeroville

Zeroville

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zoku Owarimonogatari

Zoku Owarimonogatari

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Immortals

Immortals

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Click

Click

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
DARLING in the FRANXX

DARLING in the FRANXX

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry