Quebec has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost River

Lost River

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chillerama

Chillerama

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kiznaiver

Kiznaiver

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★
Read the review Edit this entry