Sort by
  • Asteroid City

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • The Kings of the World

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Memories of My Father

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Los Conductos

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • El Sendero de la Anaconda

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Cold War

    ★★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Isle of Dogs

  • When We First Met

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Making Birds Act

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Cargo

    ★★