Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Blackboard

Beyond the Blackboard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Million Dollar Babies

Million Dollar Babies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Front of the Class

Front of the Class

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry