Sort by

Kane has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drácula

Drácula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Memory Keeper's Daughter

The Memory Keeper's Daughter

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry