Sort by

Kane has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paraíso

Paraíso

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Same Player Shoots Again

Same Player Shoots Again

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thirst

Thirst

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry