Luke has logged 13 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Frantic

Frantic

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Edit this entry