RSS feed for Kane
  • Capone

    ★★

  • Possessor

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

  • First Love

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Us

    ★★★½

  • Monos

    ★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Possum

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Okja

  • Alien: Covenant

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Arrival

  • La La Land

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

  • Raw

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Hush

  • 10 Cloverfield Lane

  • Hail, Caesar!

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Eyes of My Mother

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • Spectre

  • Bone Tomahawk

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • The Lobster

  • Inside Out

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Invitation

    ★★½