• The Marvels

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

  • Malignant

  • He's All That

    ½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • F9

  • The Woman in the Window

  • Double Patty

    ★★★★★

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Let's Scare Julie

    ½

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 24/365 with BLACKPINK

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Out

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ½

  • The Grudge

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN HAWAII]

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • BLACKPINK AT A-NATION OSAKA JAPAN

    ★★★★★