RSS feed for Stephanie
  • Knives Out

    ★★★★★

  • Annihilation

  • Tully

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Expedition Happiness

    ★★½

  • Lou

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Carrie Pilby

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Sausage Party

  • Zootopia

    ★★★★

  • Lovesong

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★

  • Paddington

    ★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Still Alice

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★★

  • Wild

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★★½

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • Before Midnight

    ★★★

  • Stuck in Love

    ★★★★½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

    ★★★★

  • Frozen Planet

    ★★★★★

  • Carnage

    ★★★★½

  • The Help

    ★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★½

  • Beginners

    ★★★★★

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★½