Steven has logged 17 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Chronic

Chronic

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suburra

Suburra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mountain Poets

Black Mountain Poets

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Couple in a Hole

Couple in a Hole

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rams

Rams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gridlock'd

Gridlock'd

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry