Sort by

Steven has logged 267 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Human Nature

Human Nature

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dirty War on the NHS

The Dirty War on the NHS

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Street

The Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Servant

The Servant

1963
×
Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Repulsion

Repulsion

1965
×
Read prior review Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Edit this entry  
01
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read prior review Edit this entry  
30
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Loneliness of the Long Distance Runner

The Loneliness of the Long Distance Runner

1962
×
Edit this entry  
26
Celebration

Celebration

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry