Sort by

♰ has logged 37 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dumbfounded King

The Dumbfounded King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Miss Viborg

Miss Viborg

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Rapture

Rapture

1979
×
★★★
Edit this entry  
13
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Edit this entry  
10
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
The Messiah

The Messiah

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Edit this entry  
16
Carrington

Carrington

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Edit this entry  
15
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
Edit this entry  
19
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★½
Edit this entry  
19
The Howling

The Howling

1981
×
★★
Edit this entry  
08
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Slayers

Slayers

2022
×
Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Piggy

Piggy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Manticore

Manticore

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Incantation

Incantation

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Offering

The Offering

2022
×
Edit this entry  
04
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
½
Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
½
Edit this entry