Sort by
  • L.A. Confidential

    ★★★★

  • Ghostland

  • Noroi: The Curse

    ★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • Seance

    ★★

  • Dreamcatcher

    ★★★

  • Dark Water

    ★★★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • Persepolis

    ★★★★★

  • Who Can Kill a Child?

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Bliss

    ★★★★

  • The Bride

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • The Prodigy

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★