Sort by
  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Fast X

    ★★★½

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dad & Step-Dad

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Plane

    ★★★

  • Just a Boy From Tupelo: Bringing Elvis to the Big Screen

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Spoiler Alert

    ★★½

  • She Said

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Inside Man

    ★★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Emily

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Beast

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Persuasion

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★