Sort by

kapdemers has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Safety

Safety

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tortilla Soup

Tortilla Soup

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
French Exit

French Exit

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ramen Heads

Ramen Heads

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★½
Edit this entry